BLOG

En İyi İngilizce Pratik Şekilleri

The Londoner
The Londoner, Birleşik Krallık’taki en meşhur bloglardan. Rosie hayat tarzlarından yemek tariflerine, kıyafet stillerinden Londra’yı keşfederken (kesinlikle muhteşem) köpeğiyle yaptığı sohbetlere kadar her şey üstüne yazıyor. Komplike cümlelerden ve detaylı betimlemelerden oluşan yazılarıyla İngilizce seviyesi orta düzeyde olanlara harika bir kaynak üretiyor. Ancak uyarması bizden. Paylaştığı fotoğraflardaki muhteşem kıyafetleri ve ağzınızın suyunu akıtacak yemekleri kıskanacağınızdan eminiz.

Deliciously Ella
Deliciously Ella’yı henüz duymadıysanız, hemen duymalısınız. Ella’nın bloğunda harika yemek fikirleri, vejetaryen, organik malzemelerle fırın tarifleri bulabilirsiniz ve bu bloğu okuduktan sonra vücuduna daha iyi bakmaya karar vermiş milyonlarca İngilizce bilen insan arasına katılabilirsiniz. En iyi bölümü tam olarak ne? Yemek derken sadece yeşil ürünlerden bahsetmiyoruz. İştahınızı kabartacak yemekler ve tatlı tarifleri de bulabilirsiniz.

BBC Learning English
Kurulduğu ilk günden beri BBC TV ve Radyo dinleyicilerine en harika İngiliz İngilizcesini sunmaya çalışıyor ve yazılarını da hatasız bir gramerle yazmaya çalışıyor. Yani, İngilizceyi daha iyi nerden öğrenebilirsiniz? BBC’nin bu sitesi yüzlerce kolay video, metin ve ücretsiz egzersizlerle yeni başlayanlardan en iyi seviyeye kadar her seviye için uygun içerikler üretiyor.

World of Wanderlust
Daha “Ben bu bloğu çok beğendim, harika fotoğraflar çekiyorlar” diyemeden pasaportunuzu kapıp bavulunuzu hazırlamaya başlayacaksınız. En iyi restoranlardan, mutlaka görülmesi gereken gizli noktalara, World of Wanderlust sıradaki gezinizi planlamanız için pek çok nitelikli bilgiyi sizlere sunuyor. Birleşik Devletlerden Kosta Rika’ya, Brezilya’dan Japonya’ya her yeri içeren bu blog, kültür avcılarının İngilizcelerini geliştirmesi için harika bir kaynak.

Hannah Gale
Hannah’ın kendi ismini verdiği bu blog, İngiliz İngilizcesinin günlük kullanımına aşina olmanızı sağlayacak. Hannah çok konuşkan bir gazeteci ve yazılarında ilişkilerinden favori kitaplarına ve bu sezon gardırobunuzda neler bulunması gerektiğine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Farkına bile varmadan, yepyeni kalıpları lugatınıza katacak ve sınıfta öğrenemeyeceğiniz eğlenceli argo kelimelerle tanışacaksınız.

Bir cevap yazın